وانت فورد با بدنه آلومینیومی روانه بازار شد

فورد موتور عرضه وانت بدنه آلومینیومی جدید « سوپر دیوتی » را که یکی از سودآورترین مدل های این شرکت بوده و در کارخانه کنتاکی تولید می شود آغاز کرد.

جو هنریش، رئیس فعالیت های آمریکایی فورد درباره این خودرو گفت: « سوپر دیوتی » یکی از قوی ترین محصولات این خودروساز و نخستین « سوپر دیوتی » کاملاً جدید در ۱۸ سال گذشته است. فورد که دومین خودروساز بزرگ آمریکاست، ماه گذشته اعلام کرده بود اهداف سود این شرکت در خطر عدم تحقق هستند، زیرا فورد شاهد ضعیف شدن رشد فروش بازار خودروی آمریکاست. هزینه معرفی وانت های پیکاپ جدید « سوپر دیوتی » مانند

اف – ۲۵۰ حاشیه سود فورد در نیمه دوم سال را تحت فشار قرار داد اما افزایش پیشنهادهای فروش ویژه و کندی فروش هم به سود این شرکت ضربه می زند. سود ناخالص فورد در آمریکای شمالی طی سه ماهه دوم امسال ۴.۸ درصد کاهش یافت و به ۲.۷ میلیارد دلار رسید. عرضه « سوپر دیوتی » که از هفته جاری آغاز شده است، پس از اینکه از مرحله عرضه که نیازمند بهسازی کارخانه کنتاکی بود و همچنین تبلیغات خودروی جدید عبور کرد، خاطر فورد را تا حدودی آسوده خواهد کرد. این خودروساز مدل بدنه آلومینیومی وانت کوچک تر اف – ۱۵۰ را در دو سال گذشته عرضه کرده است که می تواند نشان دهد ورود « سوپر دیوتی » به بازار تا چه حد می تواند سود فورد را بهبود بخشد. خودروی « سوپر دیوتی » ۴۳درصد از بازار وانت سنگین آمریکا را به خود اختصاص داده و شماره یک این بخش است. مدل جدید با بهره گرفتن از بدنه آلومینیومی، اقتصاد سوخت بهتری خواهد داشت و با ۱۷ امکان جدید شامل فناوری های دستیار راننده عرضه می شود.

براساس گزارش بلومبرگ، بازار خودروی آمریکا زودتر از حد انتظار فورد ضعیف شده است. این خودروساز اکنون انتظار دارد فروش صنعت خودروی آمریکا به ۱۷.۴ تا ۱۷.۹میلیون دستگاه برسد که کمتر از پیش بینی قبلی فروش، حدود ۱۸میلیون دستگاه خودرو است.

کانال احساس خوب